Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Honda Civic Direksiyondan Ses Gelmesi

2 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
41 Görüntüleme
(@killaruna)
Aktif Üye
Katıldı: 1 ay önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

Merhaba aracım 2020 honda civic 1.5 turbo modeli, yeni yeni rahatsız etmeye başlayan bir sıkıntım var ne olabilir diye merak ediyorum. Araç özellikle ilk başlarda soğuk iken şimdi ise sıcakken de frene basılı vaziyette örneğin park için manevra vesaire ya da yavaş hızlarda şehir içinde direksiyonu sağa yada sola çevirdiğimde tek bir tık sesi geliyor aynı zamanda fren pedalında da hissediliyor. Bunu sola ya da sağa aynı şekilde çevirirken sanki aynı noktada vuruntu gibi hem direksiyonda hem de özellikle pedalda da hissedilen bir vuruntu mu denir artık ne denir bilmiyorum canımı sıkıyor rahatsız da ediyor ne dersiniz acaba çok merak ediyorum. Aracım da hatasız kazasız full servis bakımlı da bir araç Ne sebep olabilir anlayamadım

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar, bu ses araç dururken direksiyonu çevirirken de geliyor ise klasik amortisör üst kule bilyaları arızasında bu bahsettiğiniz gibi ses gelir. Eğer sadece seyir halinde geliyor ise viraj denge burçları ve z rotlar daha olasıdır efendim.

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Paylaş: