Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Motor Sürekli Buji Yakıyor, Sürekli Buji Arızası

2 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
54 Görüntüleme
(@burselam)
Aktif Üye
Katıldı: 1 ay önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

Merhaba, Aracım 2019 Octavia 1.0 TSI. Araç 2 yaşından itibaren(22000km) her yıl buji arızası yaptı. Şu ana kadar (52binkm) 4 takım buji değişti. Servis sebep bulamadı. motor sürekli buji yakıyor Geçen yıl kapağı açıp taşladı. Bu yıl tekrarladığında motoru tekrar açmak istedi, kabul etmedim. Yeni bujileri takıp aracı teslim ettiler. Bir süredir sürüyorum. Rolantideyken devir normal, ancak hafif vuruntu yapıyor. Son baktırdığım kişi turbo da yağ kaçağı olduğunu söyledi. Turbo arızası bujilerin arızalanmasına sebep olur mu? Çıkan bujiler kararmış şekildeydi. Motor yağ eksiltmiyor.

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar, araç sürekli buji arızası veriyor yada Motor Sürekli Buji Yakıyor ise, genel bir arıza yok ise, bujilerin sökülüp sentil aralıklarına bakılması ve bujilerin takılırken uygun tork ile takılmasını öneririm. bujiler fazla sıkılırsa arıza verebiliyor. takan arkadaşlar yetklili servis de olsa tork lokma yerine el ayarı ile sıktığında bu tip sorunlar olabiliyor. ne demeye çalıştığımı daha net anlatmak adına bir kaç video alt kısma bırak8ıyorum onlara göz atınız. 

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Paylaş: