Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

LPG'ye geçerken kesiciler kararsız kalıyor (kapanıp-açılıyor)

4 Gönderi
2 Kullanıcılar
4 Likes
332 Görüntüleme
(@arifbsrn)
Daimi Üye
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 10
Konuyu Başlatan  

Merhabalar, Yine kış günlerinde sabah aracı ilk çalıştırmada lpg'ye geçiş sürecinde yaşadığım bir sorunla başınızı ağrıtacağım 🙂 Araç belli bir sıcaklıkta LPG'ye geçmeye çalışırken, ön ve arka kesiciler  çok seri bir şekilde "tık tık tık tık tık" şeklinde açılıp kapanıyor.  (lpg sistemi zavoli)

Reklamlar

İlk kullanımda sonra aracı stop edip tekrar çalıştırınca tek seferde LPG'ye geçiyor. LPG ısı müşürü, map sensörü ve kesicilerin kablolarını kontrol ettim bir kopma temassızlık gibi bişey göremedim. Gazcıya gidip gaz ayarıyla ilgili bir sorun mu var acaba diye ayar yaptırttım, değelerin normal olduğunu söyledi arkadaş. o arızayı yaşadığında görmemiz lazım dediği için bir çözüm bulamadım henüz. bu konudaki fikirleriniz, tecrübeleriniz nelerdir.

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Gönderi: 1345

Merhabalar, Genelde aynı anda tek tık sesi yada (Atiker) ön ayrı arka ayrı iki tık sesi görürüz. Ard arda tık tık tık tık ses oluyor ise aç kapa yapıyordur muhtemelen. olası sebepler, regilaötör ısı müşürü arızası, lpg map sensör arızası, elektriksel kısa devreler. ama sadece soğukken ilk çalıştırmada olsası regilatör ısı sensörü arızasını daha olası kılıyor. 

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

arifbsrn reacted
Cevap VerAlıntı
(@arifbsrn)
Daimi Üye
Gönderi: 10
Konuyu Başlatan  

Tarafından gönderildi: @onlinetamirci

Merhabalar, Genelde aynı anda tek tık sesi yada (Atiker) ön ayrı arka ayrı iki tık sesi görürüz. Ard arda tık tık tık tık ses oluyor ise aç kapa yapıyordur muhtemelen. olası sebepler, regilaötör ısı müşürü arızası, lpg map sensör arızası, elektriksel kısa devreler. ama sadece soğukken ilk çalıştırmada olsası regilatör ısı sensörü arızasını daha olası kılıyor. 

en yakın zamanda sensörü değiştireyim yada en azindan bi temizlik yapıp deyeyim hocam. çok teşekkürler 😊

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Gönderi: 1345

rica ederiz Arif Bey, sağlıklı günler dilerim.

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

arifbsrn reacted
Cevap VerAlıntı
Paylaş: