Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Motor Kompresyon Testi Değerleri Sonucu

3 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
113 Görüntüleme
(@yoardag)
Aktif Üye
Katıldı: 4 ay önce
Gönderi: 2
Konuyu Başlatan  

2017 model 97000kmdeki aracımda rölantideyken titreme sorunu nedeniyle yetkili serviste yapılan motor kompresyon testi değerleri kontrolünde 1. Silindir kompresörü düşük olduğu belirtildi. Motor açılması gerektiği, maliyetinin 50-80 bin TL arasında olacağı söylendi. Bu işlemin ortalama maliyeti nedir ne olmalıdır? Piston ve Segmanların sadece parça olarak maliyeti hakkında bilgi verebilir misiniz? Hor kullanılmamış araçta bu arıza nasıl olabilir ve maliyeti neden bu kadar yüksek söylenmektedir?

Reklamlar

   
Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 sene önce
Gönderi: 1330
 

Merhabalar, Fiyat yetkili servise göre normal dışarda tamirhanelerde dahi motor rektefe minimum 30-40 arası tutar muhtemelen, ama öncelikle gerek olup olmadığını söylemek ve yorum yapmak için motor kompresyon testi değerleri ne çıktı onu da bilmek gerek, elinizde rapor yada değerleri gösterir evrak varsa yazarsanız daha net cevap yazabiliriz 

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

   
Cevap VerAlıntı
(@yoardag)
Aktif Üye
Katıldı: 4 ay önce
Gönderi: 2
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci Sözel olarak söylenen 1. silindir kompresörü 90, diğerleri 140-150 aralığında çıkmış. Sonuçlarını yazılı evrak olarak vermediler, yapılan işlemler için verilen belgede “1. silindir kompresörü çok düşük motor açılması gerek” yazılmış sadece. 
Başka bir ustaya da gösterdim, pistonların üstü çok temiz segman kırmış olsa üstünde yağ olurdu bence sorun o değil” dedi, onun bilgisayarında da “ateşleme hatası bulundu” şeklinde çıktı. 1 ve 2. Ateşleme bobinini değiştirdik. Çekiş konusunda baya rahatladı, rölantide titreme de baya azaldı ama hala devam ediyor. Bir hafta kadar yüksek devirde kullan is pis varsa bi temizlensin, kontrol edelim tekrar dedi. Titreme sadece rölantide var şu an, hatta şöyle bi şeye döndü; P ve N’deyken nerdeyse hiç titreme yok D’ye alınca titriyor.


   
Cevap VerAlıntı
Paylaş: