Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

P0300 Hata Kodu, P0300 Arıza Kodu Neden Olur

2 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
104 Görüntüleme
(@oguzhan55)
Aktif Üye
Katıldı: 11 ay önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

merhabalar kolay gelsin. 1.2 tsı polo aracım.sabah ilk çalıştırdığımda çoğunlukla gürültülü ve düzensiz devirle calısıyor ve yarım dakika bir dakika aradan sonra normale dönüyor. yürüründe herhangi bir sorunla karşılaşmadım fakat her sabah neredeyse aynı sorundan müzdaribim. 2 defa motor ikaz lambası yanıp söndü araç ilk başlarken ve P0300 Hata Kodu ile karşılaştım . Aracın benden önceki sahibindeyken egzantirik milinin civatasıyla  oynanmış trigeri değiştirirken gözlemledik. Özel bir servise gittiğimde bunu da dile getirdim kompresyon testine tabi tutuldu araç ve basınç değerlerinin gayet iyi olduğunu sübaplardan kaynaklanan bir sorun olmadığını düşündüğünü ifade etti. p0300 hatasıyla ilgili de sorun kalıcı hale gelmeden çözüm üretmenin zor olduğundan enjektörlerden ve ya bobin başlarından kaynaklı bir sorun olabileceğini yakıtımı bitirip temiz bir yakıt alıp enjektör temizleyici kullanmamı denememi ifade etti bunu da denedim fakat bir sonuç alamadım. P0300 Arıza Kodu Neden Olur , sizce ne yapmam gerekiyor araç korktuğum gibi sübaplardan dolayı mı bu arızayı veriyordur şimdiden teşekkür ederim 

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar, P0300 Arıza Kodu aldığımızda genelde ilk olarak ateşleme sistemine odaklanırız. Tüm silindirlerin ateşleme bobinleri ve bujileri, buji sentil aralıkları kontrol edilmesi gerek. ama bu sorun özellikle sabahları ortaya çıktığı için sabah araç obd cihazı ile kontrol edilmesi de faydalı olacaktır. Aracınızda P0300 Hata Kodu için kalıcı olacağını sanmam, enjektörlerden bahsetmişsiniz. bu durumda ateşleme hatası de zengin yada fakir karışım hataları da beklememiz gerekirdi. sadece P0300 Hata Kodu varsa ateşlemeye yoğunlaşılmasını tavsiye ederim.

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Paylaş: