Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Hyundai Accent Benzinde Gaz Yemiyor

2 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
649 Görüntüleme
(@birgarip)
Daimi Üye
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 6
Konuyu Başlatan  

Ustam hayırlı işler aracım 2002 model Hyundai Accent Benzinde Gaz Yemiyor  1.3 araç benzinde iken rolantide stop'a kaçıyor ancak stop etmiyor  bi anda devir düşüyor gaz yemiyor vuruntulu çalışıyor  trafikte kalıyorum tüpde bi sıkıntı yok ama çevre yoluna çıktım benzinde yüksek devirde sürdüm işe yarar mı bilmiyorum sebep sizce nedir?

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar. Hyundai Accent Benzinde Gaz Yemiyor ise bunun olası birkaç nedeni var, aşağıda sıralayacağım bunlardan hangisinin olduğu ise aracı kontrol etmeden bilmek zor. 

• LPG regilatörü, araç benzindeyken gazı kesmezse araç benzinde boğulacak ve gaz yememe sorunu ortaya çıkacaktır. Regilatör arızasında gazda sorunsuz çalışırken benzinde sorun görülür
  • Benzin Enjektör Arızası, benzin enjektörleri, dengeli püskürme yapmazsa yada bazı gözleri tıkanırsa benzinde gaz yememe sorunu ortaya çıkar
  • pompa arızası, benzin pompası gerekli olduğu kadar basınçlı yakıt gönderemez ise püskürtme dengesi bozulur ve gaz yememe ortaya çıkar

bunlar haricinde de gaz yememe nedenleri var ama bu durumda lpg'de de gaz yememe olması gerek. Sadece benzinde olduğunu var sayarak bu 3 nedene yoğunlaşmanızı öneririm. 

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
Paylaş: