Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Conta Kaçak Testi Güvenilir mi

6 Gönderi
2 Kullanıcılar
2 Likes
1,012 Görüntüleme
(@kizilaymet)
Aktif Üye
Katıldı: 1 yıl önce
Gönderi: 3
Konuyu Başlatan  

merhaba, daha önce aracımda conta kaçak testi pozitif çıktı. ancak araçta üst kapak tarafında yağ eksiltmesi ve termostatta su kaçağı vardı. üst kapak contası ve termostat değiştirildi. şuan yağ kaçağı ve su eksiltmesi yok. ancak kafam kaçak testine takıldı. bunlardan sonra yine conta kaçak testi pozitif çıkarmı. ustaya götürdüm. sorun yok diyor. ama test pozitif çıktı diyorum. kaçakları giderdik sorun olmaz diyor. Conta Kaçak Testi Güvenilir mi silindir kapağının da değişmesi gerekiyor mu ustam? teşekkürler.

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar Ahmet bey, conta kaçak testi %95 güvenilir sonuçlar veriyor, aracınıza üst kapak yapıldıktan sonra iyice soğutma sistemi temizlendi ise e kaçak yok ise, conta testi negatif sonuç verecektir. Bir kere pozitif verdi diye sürekli pozitif vermez. güvenilir bir testtir. En sağlam yolu tabi internetten bir tane edinip test etmek,, en azından conta testi yaparak özellikle araç satışından önce kafanızdaki şüpheler gidecektir.

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
(@kizilaymet)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci ustam silindir kapak contası değişmedi ama. Üst kapak contası değişti.

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin

Tarafından gönderildi: @kizilaymet

@onlinetamirci ustam silindir kapak contası değişmedi ama. Üst kapak contası değişti.

üst kapak contası, silindir kapak contası, aynı şey zaten, eğer kürbüratör contasından bahsetmiyorsanız aynı şey

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
(@kizilaymet)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci ustam kürbüratör contası değişti. O zaman mecbur silindir kapak contası değişecek ama hiç belirti yok. Su eksiltme falan yok. Videolarınızı izledim. Yağ kapağında da su kapağında da balçık gibi şeyler yok. Su da köpürme yok. Hararet yok. Kendi ustamda bu sebeple motoru açmak istemiyor. İnanın napıcamı şaşırdım ustam

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin

Eğer sistemde basınç, su eksiltme, hararet sorunları yok ise, conta yapmak yerine bir süre takipo daha faydalı olacaktır. Şu an en kötü conta değişim maliyeti 10,000 TL'den başlıyor. 

Cevap VerAlıntı
Paylaş: