Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Kamber Kaster Ayarı Nasıl Yapılır

4 Gönderi
2 Kullanıcılar
2 Likes
1,946 Görüntüleme
(@enes3453)
Aktif Üye
Katıldı: 1 yıl önce
Gönderi: 5
Konuyu Başlatan  

Merhaba. 2015 model CC aracımın sol ön tekeri 1 cm ilerde sağa göre. Büyük ihtimal kaster açısından kaynaklanıyor. Bu yüzden aracım soldan 20 derece, sağdan 45 derece açıları toplamıyor bıraktıgım yerde kalıyor. Direksiyon tam düz konumdayken direksiyonda sanki bi sıkışma zorlama hissediyorum. Direksiyon kutusu revize oldu fakat sorun devam ediyor. Rotculara gidiyorum bişey yok diyip gönderiyorlar. Aracın sadece lastik çizgisine bakıyolar. Kamber Kaster ayarı nasıl yapılır Kaster açısını düzeltmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Teşekkürler..

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar Enes bey,Kamber Kaster Ayarı Nasıl Yapılır anlatmak gerekir ise genelde kaster ayarı şaseci, robotcu dediğimiz yerlerde yapılır. Araç tekeri sökülür. o tekere pompa bağlanır ve merkezleme yapılmak istenen yere kadar basılır. Bu ön düzeni yerine getirir. İşlem sonrasında ise bazı ön düzen parçaları bozulur. Örneğin porya bilyası, merkezleme yapılarak kamber kastr ayarı yerine getirildikten sonra rot ayarı, ön düzen kontrolü yapılır, sorun çözülür. Ortalama maliyeti sadece şase robot günümüzde tek teker merkezleme 1000-1500 tl civarı, artı rot ayarı, bozulan parçaların değişimi ve bu değişimler için işçilikte oluşacak tabi, ortalama minimum 1600-2000 den başlayan bir maliyeti olacaktır. Daha önce kaster ayarı bozuk bir aracı merkezlemesini yapıp video atmıştık aşağıda link bırqakıyorum o videoya bir göz atınız. 

https://www.youtube.com/watch?v=nuhuuoMhino

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
(@enes3453)
Aktif Üye
Katıldı: 1 yıl önce
Gönderi: 5
Konuyu Başlatan  

Çok teşekkür ederim. Elinize sağlık

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Tarafından gönderildi: @enes3453

Çok teşekkür ederim. Elinize sağlık

rica ederiz. güvenli sürüşler

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Paylaş: