Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Opel Corsa Motordan Ses Gelmesi Sorunu

2 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
46 Görüntüleme
(@mertcevik)
Aktif Üye
Katıldı: 3 ay önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

Merhabalar, öncelikle sorunumu doğru başlıkta açtığımdan bile emin değilim. Araç ve aksamları konusunda pek bilgi sahibi değilim. Sorunuma gelecek olursak, ilk sorunum aracım çalışırken, özellikle motor soğukken gaz verdiğimde araç içinde zincir sesine benzer biz ses geliyor, gaz vermeyi kesince ses hafifleyip gaz verdiğimde tekrar ses gelmeye devam ediyor. Uzun yolda 60-110 km arasında ise ses hiç gelmiyor diyebilirim.

Reklamlar

İkinci sorunum ise bazen düşük hızda ya da kalkış yapılırken gaz verildiğinde gelen kuş sesi gibi vikvik sesi gelmesi. O da araç hızını aldığında ya da gaz vermediğimde hiç gelmiyor. İlk sorunun triger zinciri olduğunu düşünsem de, ustaya gösterdiğimde kaputu açıp dinledi ve acil bir sorun olmadığını söyledi. İkinci sorunu ise henüz sorma gösterme fırsatım olmadı.  Sizce bu opel corsa motordan gelen ses için sorun neden kaynaklanıyor? Çok masraf çıkartma ihtimali var mı?


   
Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1340
 

Merhabalar mert bey, triger zinciri olsa soğuk sıcak fark etmez gelir genelde ama itici sesi genelde ilk çalıştırmada ve soğukta olur. ilk bahsettiğiniz motordan gelen vurma sesi itici sesi olabilir, ikinci ses ise sanki bahsettiğinizden yola çıkarak motordan gelen ses kayış sesine benziyor. gergi kayışı gevşediğinde bu tip ses yapabilir. ama en nihayetinde iki sesi de dinlemeden birşey demek zor

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.


   
Cevap VerAlıntı
Paylaş: