Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Peugeot 206 Gaz Yemiyor. Gaz Kesiyor

2 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
546 Görüntüleme
(@ufukkarahan)
Aktif Üye
Katıldı: 12 ay önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

Merhabalar , Aracım 99 model 1.4 benzin & lpg pegout 206 modeldir. Aracımda yolda giderken şöyle bir sorun oluyor 50-60-100 km her neyse giderken bir anda aracım Peugeot 206 Gaz Kesiyor ve devir düşüyor devir saati ilerlemiyor ve kendiliğinden duruyor stop ediyor. Gaza bassamda devir saati yükselmiyor ve araba ilerlemiyor. Beyine bağlanıyorlar fakat bir sorun tespit edemiyorlar. Buradaki ustalardan artık illallah ettim. Peugeot 206 Gaz Yemiyor Sorununun çözümünü bilen veya başına daha önceden böyle bir sorun gelen varsa bana yardımcı olursa sevinirim. En azından sanayiye giderken sorunu bilip ona göre ustalara yol gösterebilirim.Konu hakkında acil desteklerinizi bekliyorum.iletişim kanallarından da dönüş sağlayabilirsiniz. Teşekkürler.

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar ufuk Bey, Konuda yazan iletişim bilgilerini sildim görünmesi diye. Buradan yazdıklarınızı zaten en hızlı şekilde cevaplamaya gayret ediyoruz 40  tabi yardımcı oluruz. Öncelikle araç gaz yemeyi anlık kesiyorsa biz iki yeri ilk olarak kontrol ederiz. İlki gaz potasiyometre arızası varsa araç kelebek konumunu bilemeyecek ve anlık yığılmalar olacaktır. İkincisi ise map sensörü arızası Bu durumda da emme manifolt içindeki basınçı araç algılayamayacağı için bu tip gaz kesme sorunları olabiliyor. Bu iki parçanın (Özellikle potasiyometre) kontrolünü öneririm. eğer potansiyometreden çıkarsa, ve araç 1.4 8v ise potansiyometre ya orjinal arkası parlak metal olan ve logo bulunan yada onu bulamazsanız magneti marelli alın,

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Paylaş: