Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Araç Radyatör Hortumu Neden Şişer, Delinir ve Patlar

4 Gönderi
3 Kullanıcılar
2 Likes
282 Görüntüleme
(@harung81)
Aktif Üye
Katıldı: 10 ay önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

Arabanın fan elektrik bağlantı soketi çıkmış. Fan açılmayınca radyatör hortumları patlatabilirmi

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar harun bey, hayır, faan soketi çıkması ve fanın çalışmaması direkt olarak radyatör hortumlarında şişme, delinme yada patlamaya neden olmaz. ama dolaylı olarak aracın fan açmadığı için hararet yapması, contanın yanmasına, yanan contadan soğutma suyuna kaçan kompresör ise hortumlarda basınç oluşmasına, bu basınç kaynaklı olarak da radyatör hortumlarında şişme patlama delinme olabilir. Eğer aracınızda radyatör hortumunda patlama yaşıyor iseniz Araç Radyatör Hortumu Neden Şişer, Delinir ve Patlar aşağıda listeledim.

• Eskime ve yıpranmaya bağlı delinme yırtılma olabilir.
  • Araç çok uzun süre yatarsa çürümeye bağlı delinme yırtılma olabilir.
  • Conta yanık ise kompresör kaçağı nedeni ile patlama yırtılma olabilir

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
(@bekir-27)
Yeni Üye
Katıldı: 4 ay önce
Gönderi: 1

Usta benim araç 2006 model Hyundai accent Admire 1.5 dizel 3 silindirli aracın üst radyatör hortumu acayip şişiyor ama hararet yapmıyor ve o basınçla yokuş aşağı inince Arabanın hararet çubuğu düşüyor basıncta azalıyor arabamda termostat takılı değil 4 ay önce motor yaptırdım usta termostatı takmamış suyunda yağ veya yağında su yok karışmamış bu neyden dolayı yapar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

@bekir-27 merhabalar benzer bir konu oldugu için yazınızı buuraya taşıdım. radyatör hortumu şişmesi çoğu durumda conta yanıksa yada blokta kapakta çatlak vs varsa görülür. Bunları bir kontrol ettirin

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
Paylaş: