Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Radyatör Suyunda Baloncuk, Yedek Su Deposunda Kabarcık Var

3 Gönderi
2 Kullanıcılar
0 Likes
96 Görüntüleme
(@recep54)
Yeni Üye
Katıldı: 3 ay önce
Gönderi: 2
Konuyu Başlatan  

Aracım ilk çalıştırma boşta çalışırken birden katalizör ve direksiyonla  motor arasındaki boşluktan  duman gelmeye başladı ve fokurdama sesi duydum suyu açıp baktığımda basınç lok lok hava gelmesi vardı su eksiltmesi vardı ustaya götürdüm conta dedi araç soğukken su taşırıyor Yedek su deposunda kabarcık geliyor fakat ne yağda su nede suda yag var başka ustaya götürdüm conta yanık değil 3 tane boruda kaçak tespit etti ve yedek depo kapağı tam kapamıyor dedi bunları yapacak ama nasıl emin olacağım ki hangisi doğru Radyatör Suyunda Baloncuk 

Reklamlar

Alıntı
(@recep54)
Yeni Üye
Katıldı: 3 ay önce
Gönderi: 2
Konuyu Başlatan  

Aracım hararet görmedi takip ederim ve asla hararette hareketli bir durum yok sabit yerine gelir durur dalğalanma olmaz 1 ay önce tüm bakımlar ve antifiriz değişimi oldu ve motor 5 ay önce experten geçti sadece  yağ kaçağı ve bir su tapasında terleme var dedi yağ kaçağı yapıldı kasnak arızalıydı değişti devir daim değişti

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1340

Bundan emin olmak adına birkaç test yapabilirsiniz birkaç noktaya bakabilirsiniz, yedek su deposu kabarcıklar çıkarıyor ise soğutma suyunda basınç yani conta yanması akla gelir. araç sabah soğukken birkaç dakika çalıştırıp genleşme kabını kontrol edin. kabarcıklar baloncuklar hava basınç su yükselmesi taşma bu belirtiler var ise conta testi alıp kendiniz uygulayabilirsiniz. aşağıda conta testi ve silindir kapak yanık ise nasıl anlayabileceğinizi gösterdiğimiz videoları bırakıyorum o videolara göz atmanız faydanıza olacaktır.

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
Paylaş: