Motor Arızaları

10 50 Motor Yağı Hangi Araçlarda Kullanılır?

10W 50 Motor yağı, ara bir yağ olup, araç sahipleri tarafından pek bilinmeyen, ama kaliteli bir tam sentetik yağ çeşitlidir. Bu yazımızda 10 50 Motor Yağı Hangi Araçlarda Kullanılır detaylı olarak anlatıyor olacağız. Genellikle 10w 60 gibi yağlar sıklıkla bilinip kullanılırken 10w 50 pek bilinmemekte. Aşağıda tüm detayları ile bulabilirsiniz.

Reklamlar

10 50 Motor Yağı Hangi Araçlarda Kullanılır

10 50 motor yağına geçmek için terettütleriniz var ise aşağıda durumlar aracınızda yaşanıyor ise geçiş yapmayı düşünebilirsiniz.

  • Araç yaşı yüksek ise
  • Araç km’si yüksek ise
  • Araçta yağ eksiltme sorunu var ise
  • Araçta Aşınmaya Bağlı Ses Sorunları Var İse
  • Araçta mavi duman sorunu başladı ise
  • Yağ yakma mevcut ise

10 50 motor yağı özellikleri, aracınıza uygun olabilir. Tabi direk geçiş mi ara geçiş mi karar nasıl verilir derseniz bu konuda güzel bir videomuz mevcut. Online tamirci youtube kanalındaki yağ seçimi nasıl yapılır videosuna burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Reklamlar

10 50 motor yağı, özellikle 5/30 yada 5/40 kullanan araçlarda herhangi bir ses, yağ eksiltme , mavi duman yada yağ yakma gibi sorunlar çıktığında, direkt olarak 10 6, gibi kalın bir yağ yerine ara geçiş için çok daha iyi bir seçim olacaktır. Bu gibi sorunlar yaşayan kişilerde direkt 10w 60 gibi bir yağ kullanmak araca kalın gelebilmekte, ses sorunları ortaya çıkarabilmektedir.

10 w 50 ise tam bu aşamada devreye giriyor. Diğer daha kalın yağlara nazaran daha akışkan, aynı zamanda tam sentetik onarıcı bir yağ çeşidi. Bulunabilirliği biraz zor olsa da internet alışverişi ile bu yağı güvenilir satıcılardan ve sitelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Reklamlar

10W50 Motor Yağı Yorumları

Genelde yorumlar yanlış yada gereksiz kullanımdan olumsuz olabiliyor. Örneğin araçta yağ viskosite değişimine gerek yokken kafasına göre 10w 50 ye geçen bir araç sürücüsü kötü yorumda bulunabiliyor. Ama bu yağı kötü yapmaz. Bu nedenle yağ yorumları tecrübeden uzak ve amatörce olarak değerlendiriyoruz. Yorumlara aldanmadan usta tavsiyesi ile hareket etmeniz daha doğru olacaktır.

İçeriği Faydalı Buldunuz mu?

İçeriğimizi faydalı buldu iseniz aşağıda yorum bölümüne yorumlarınızı yazarak destek olabilirsiniz. Ayrıca Online Tamirci youtube kanalımızı takip ederek de bize destek olabilirsiniz.

Reklamlar

Arızanızı Sorun Cevaplayalım

Aracınızda yaşadığınız sorunları (bu konu özelinde yada bu konudan bağımsız tüm arızalarınız için) aşağıdan yorum yazarak yada daha hızlı ce detaylı cevaplanmasını isterseniz forumumuzdan konu açarak bizlere iletebilirsiniz. Sorulan sorulara günlük olarak cevaplar ve çözüm önerileri sunulmaktadır.  Forumumuzda konu açarak arızanızı sormak için Tıklayınız. 

Önemli Not : Arızanızı olabildiğince detaylı, araç marka ve modeli de belirterek yazmanız daha net cevaplar almanız için gereklidir. Bu nedenle yorum yada forum kısmında sorularınızı olabildiğince detaylı yazmaya gayret ediniz.

Online Tamirci

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir