Forum / Soru Cevap

Gazdan Ayağımı Çeki...

Bildirimler
Hepsini temizle

Gazdan Ayağımı Çekince Silkeleme Oluyor.

5 Gönderi
2 Kullanıcılar
3 Likes
131 Görüntüleme
khanuya
(@khanuya)
Aktif Üye
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 5
Konuyu Başlatan  

Merhaba,

Reklamlar

Makyajlı kasa Peugeot 307 otomatik 1.6 benzinli aracımı İstanbul trafiğinde kullanıyorum. 1. vitesteyken gazdan ayağımı çekince öne yığılma, silkeleme karışımı bir durum yaşıyorum. Bu sorunu sadece 1. viteste, genelde araç soğukken veya trafikte çok kaldığımda yaşıyorum. Aracıma hiç LPG taktırmadım. Şanzıman yağı, selenoid valfleri, pozisyon şalteri ve motor yağı değişimlerini geçen hafta yaptırdım. Bu problemde bir değişiklik olmadı. Sorunun şanzımanda olup olmadığını anlamak, daha doğrusu vites geçişlerinde mi oluyor onu kontrol etmek için aracı manuele alıp düşük devirde 1. viteste de denedim aynı silkelemeyi yine yapıyor. Bu sorun nelerden kaynaklanıyor olabilir? Sanayiye gitmeden önce ön bilgi edinmek istiyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Alıntı
Konu Etiketleri
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Gönderi: 1344

Merhabalar. Bu durumu 1. viteste yaşama nedeniniz 1. viteste motor tepkilerinin daha hissedilir olmasıdır. Genelde biz bu gibi durumlarda adaptasyon yapıyoruz. Adaptasyon ya sorunu çok azaltıyor yada komple kesebiliyor.  adaptasyon sonrası devam eder hiç azalma olmaz ise bobin ve enjektör kontrolleri öneririz efendim.

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
khanuya
(@khanuya)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci çok teşekkür ederim bahsettiğiniz şekilde sırasıyla kontrol ettireceğim. Şanzıman adaptasyonunu kendim yapabilir miyim yoksa illa bir şanzımancuya mı gitmem gerekir?

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Gönderi: 1344

Gönderen: @khanuya

@onlinetamirci çok teşekkür ederim bahsettiğiniz şekilde sırasıyla kontrol ettireceğim. Şanzıman adaptasyonunu kendim yapabilir miyim yoksa illa bir şanzımancuya mı gitmem gerekir?

adaptasyonu motor beyninden bugaz kelebeğine yapılıyor. gaz tepkilerinin daha normal olması adına

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
khanuya
(@khanuya)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

Çok teşekkür ederim sağolun. İlk fırsatta baktıracağım

Cevap VerAlıntı
Paylaş: