Forum / Soru Cevap

Fiat Linea Çalışıp ...
 
Bildirimler
Hepsini temizle

Fiat Linea Çalışıp Stop Ediyor

3 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
90 Görüntüleme
(@alperendgnn)
Aktif Üye
Katıldı: 3 hafta önce
Gönderi: 3
Konuyu Başlatan  

Merhaba usta arabam Fiat Linea 1.4 16v. Dün arabanın baskı balata Volant değiştirdim ancak ondan sonra araba soğukken ilk çalıştırma da stop ediyor. İkinci deneme de sorun yok çalışıyor. İlk çalıştırma da gaz verirsem ancak çalışıyor. Arabada sıralı sistem Prins LPG takılı. Sizce sorun neden olabilir özellikle baskı balata Volant değişimi sonrası olması tuhafıma gitti.

Reklamlar

   
Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 1 sene önce
Gönderi: 882
 

Merhabalar, sadece ilk çalıştırmada stop ediyor sonra hemen kendini topluyor ise lpg varsa regülatör arızası yada pompa arızası ilk kontrol edilmesi gereken yerler arasında Alperen Bey, Bazı durumlarda benzin geri dönüşünde sorun varsa hortumdaki basınç azalıp ilk birkaç saniye sorun yaşatıp düzeldiği de oluyor, Fiat Linea Çalışıp Stop Ediyor ise bu kısımda ayrıca kontrol edilebilir 

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

   
Cevap VerAlıntı
(@alperendgnn)
Aktif Üye
Katıldı: 3 hafta önce
Gönderi: 3
Konuyu Başlatan  

Usta sorun şimdilik kendiliğinden çözüldü artık tek çevirmede alıyor. Yalnız benim arabaya Gl4 75-80 şanzıman yağı yerine Gl5 75-80 şanzıman yağı koymuşlar. İnternette bazıları şanzıman da aşınma falan olur diyorlar sizce bir sorun olur mu ne yapayım ne tavsiye edersiniz?


   
Cevap VerAlıntı