Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Peugeot 206 Stop Etme Sorunu, Yolda Stop Ediyor

7 Gönderi
6 Kullanıcılar
2 Likes
1,407 Görüntüleme
 isa
(@isa)
Aktif Üye
Katıldı: 1 yıl önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

ustam sana gelsem belliki ankaradasın iş yerine bendede pejo 206 1.4 benzın lpg var yolda gıderken aniden stop ediyor yada trafikte beklerken aniden stop ediyor bazende harereti sona vurup devir yükseliyor kendiginden 2 bin üzerinde kalıyor yardımcı olursanız cok sevınırım bende ankaradayım sitelerde

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar, Ankaradayım ama henüz şahsi servisim yok Honda Yetkili serviste çalışıyorum. Peugeot 206 Stop Etme Sorunu konusuna gelecek olur isek bu durum onlarca nedenden olabilir ama en sık olanları yazayım bu nokyalar bir kontrol edilsin. En basitten başlayacağım. Çoğu zaman Peugeot 206 Stop Ediyor ise nedeni basit şeylerden oluyor ama ustaların işgüzarlıgı çıkıyor sorun 🙂

• Gaz kelebeği elektronik ise adaptasyon yapılabilir
  • Telli ise Rölanti valfi kontrol edilsin 
  • Gaz kelebek contası, emme manifolt contası gibi parçalardan hava alma durumu olabilir kontrol edilebilir. 
  • Emme manifolt pcv valf kontrolü yapılabilir. 
  • Gaz kelebeği Arızalı olabilir,
  • Enjektör dibinde contalar vardır eskiyip hava alırsa rölanti bozulur stop etme yapabilir.

En sık görülen noktalar bunlar bu kısımları bir kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Syg.

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
(@tevfik)
Yeni Üye
Katıldı: 11 ay önce

Merhaba aracım pejo 206 araç gaz da kullanırken düşük devirde ışıklarda depriyaja basınca stop ediyor çalıştırınca rolanti sabit durmayıp 0 ile 1 devir arası oynuyor ekzozdan duman atıyor çig yakıt kokusu geliyor sanki silindirlerin biri çalışmıyor gibi motor titriyor aracı stop edip 10 dk bekleyince herşey düzeliyor ara sıra bu olay benzinde de oluyor. Hemen bu olayın düzelmesi için kendim bir yöntem buldum potansiyometrenin soketi i çıkarıp takdığımda araç düzeliyor kime göstersen bu araçta bir sıkıntı yok dedi lütfen yardımcı olur musunuz (gaz kelebeği 3 defa temizlendi rolanti motoru 4 defa değişti 2 defa da potansiyometre soket yerleri temizlendi) sonuç aynı

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin

Merhabalar Tevfik Bey, Peugeot 206 stop etme sorunu konumuz olduguu için konunuzu bu konu ile birleştirdim. Rölanti sorunu, stop etme ve çiğ yakıt kokusuu ve ara sıra olması üst üste koyunca ateşleme (buji bobin) kontrolü öneririm. ateşleme sorunu olabilir

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
(@peugeot20714hdi)
Daimi Üye
Katıldı: 11 ay önce
Gönderi: 20

Ustam haddim olmadan bu konuya mesaj yazmak istedim. Daha önceden benzer sorunu yaşamıştım ve krank sensöründen çıkmıştı. Özellikle devirde kendiliğinden artıyorsa göz ardı etmemeli. Saygılar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin

Tarafından gönderildi: @peugeot20714hdi

Ustam haddim olmadan bu konuya mesaj yazmak istedim. Daha önceden benzer sorunu yaşamıştım ve krank sensöründen çıkmıştı. Özellikle devirde kendiliğinden artıyorsa göz ardı etmemeli. Saygılar

Est. Ne Demek, formun amacı o zaten herkezin bilgi ve tecrübesini paylaşması. teşekkürler

Cevap VerAlıntı
(@ugturk)
Yeni Üye
Katıldı: 5 ay önce

@onlinetamirci Ustam banada yardımcı olabilir misin aracım 1.4 8valf peugeot 206 aracımda motor ısındığında sarsıntılı çalışma ve yolda giderken stop etme sorunu var krank sensörü değişti bobin değişti fakat sorunu bir türlü bulamadılar araba rezil etti beni yardımcı olursan ustam çok sevinirim.

Cevap VerAlıntı
Paylaş: