Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

EGR İptali Olan Araçta Ecu Resetleme Yapmak

5 Gönderi
3 Kullanıcılar
0 Likes
190 Görüntüleme
(@goktasali)
Yeni Üye
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

Merhabalar hocam 2010 model 110ps ford connect aracım var 4 yıl önce galeriden aldım fakat eski sahibinin yaşlı bir amca olduğunu söylediler arabayı sağırmı alıştırdı soğuk havlarda çekişi güzel sıcak havalarda düşüyor çok yakıt yakıyor aldığımda 106 bindeydi şuan 142binde

Reklamlar

yağ bakımlarını 7-7bin500 de bir yapıyoruz 15 binde mutlaka mazot filtresinide değiştiriyoruz 2 yıl önce triger baskı balatası ve egr valfi bozuk olduğu ve zor kalktığı için yazılım ve mekanik olarak iptal ettim 1 yıl önce turbo 8 ay öncede enjektör revizyonlarını pompa kontrollerini yaptırdım benim babamda motor mekanik ustası olduğu için bakımlarını hiç aksatmadım subap ayarlarınıda yaptırdım motor saat gibi çalışıyor ecu resetleme yapmak istiyorum fakat egr siz yazılım olduğu için ecu resetlemesinden sonra tekrar yazılım attırmak gereklimi bunu merak ediyorum geçen yıl büyük ekran teyp bağladım resetleme yapmadan önce anfi ve teyp bağlantılarını sökeceğim ilginiz ve emeğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum hayırlı ramazanlar

Alıntı
Konu Etiketleri
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Gönderi: 1344

Ecu resetleme de genelde enjektör zamanlamaları, benzinli araçlarda potansiyometre konumu gibi şeyler fabrikasyon verilere döner, eğr iptali olduğu için kendiniz değil bir obd cihazı ile ecu resetleme öneririm. 

Reklamlar

Enjektör zamanlamalarının fabrikayon verilere dönmesi bir miktar performans artığı sağlayacaktır.

ama performanstan memnun değilseniz aracınıza oldukça uyumlu ve ford connect'lere sıklıkla uygulanan ecufast yazılımları var onlardan da iyi performans alabilirsiniz Ali bey

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
(@mkeskin198659)
Aktif Üye
Gönderi: 4

Merhaba ustacım

Reklamlar

Ecu resetleme den sonra lpg ayarları olumsuz etkilenirmi?

Teşekkürler şimdiden

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Gönderi: 1344

@mkeskin198659 LPG sistemi yazılımı ve beyni araç beyninden tamamen bağımsız. sorun olmayacaktır efendim.

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
(@mkeskin198659)
Aktif Üye
Gönderi: 4

Harika çok teşekkür ederim ustacım

Cevap VerAlıntı
Paylaş: