Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Gazdan ayağımı cekince gelen ses Gazı bırakınca gelen sürtme sesi

6 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
1,095 Görüntüleme
(@hkrmn)
Yeni Üye
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 4
Konuyu Başlatan  

Hocam merhaba bende pejo 207 1.4hdi ,sorunsuz çalışıyordu fakat şuan 1. Ve 2. Viteste gaza basarken ses normal gibi 2000-3000 devirde 2 nci viteste özellikle gazı saldıgımda hafif vuruntulu mekanik bir sürtme tarzı bir ses geliyor ,diğer viteslerde kesiliyor ,motor üst yag kapagını açtığımızda elimizi koyunca üfleme var yag atma yok arada ses değişip kalınlaşıyor takırtılı şekilde ve yakıtta epeydir yüksek 9-10 larda geziyor 1.4 hdi 70ps araç şimdiden teşekkürler

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Gönderi: 1344

Merhabalar

Öncelikle şehir içi sıkışık trafik 9-10 aslında çok değil ama trafiğe hiç girmiyorum diyorsanız bir tık fazla diyebiliriz.

Reklamlar

sese gelecek olur isek sadece belli viteslerde ses genelde motor değil şanzıman kaynaklı çıkar. sesi biraz daha tarif edebilir misiniz vuruntu gibi sürtme sesi demişsiniz. zincirin bir yere sürtmesi gibi sık seri mi yoksa aralıklı tok bir ses mi. yoksa direk upğultu tarzı bir ses mi,

diğer konuya gelecek olur isek Üfleme çoğu araçta vardır bu normaldir. her araç üfler. yağ kapağını açın üstüne koyun fırlatacak yada düşürecek kadar üflemiyorsa sorun yok. 

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
(@hkrmn)
Yeni Üye
Konuyu Başlatan  

araç dizel hocam bigün yakıt almaya girdim istasyona dipteydi ,arkadaşta lavaboya gittim koymamış diyemem  ama direk kırmızı yaktı ve ses yolda cıkmaya basladı dipteydi depo baktım ibre düşmeye başladı ,ses o zaman gelmeye başladı dizelde depo dibi pis olabileceğinden acaba mazot filtresi yahut ,yagı 15000 de falan değiştirdim ,ondanmıdır dedim yagı ve yağ filtreyi değiştirdim 5-30 kullanıyordum ,10-40 yaptım ses kesilmedi sadece 1ve 2nci viteste yapıyor motor vitesteyken ,boşta ses normal ama motor arada gır gır çalışırken arada gurultu gibi ses yapıyor ve hafif titreşim arttı özellikle 1 ve 2 nci viteste nasıl diyim mekanik bi sürtme sesi gibi ,gırıltı yapıyor yolda 1 ve 2 de gazdan ayagı çekip motor frenine bıraktıgımda hafif vuruntu gibi 

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Gönderi: 1344

o gibi durumlarda pislik filtreye ulaştığında sabahları zor çalışma geç marş alma vs öyle sorunlar görünür dediğiniz gibi soruna yol açmaz. ama sesi duymadan birşey demek çok güç. videoda belli olabilen bir ses ise kısa bir videoyu instagramdan vs atın duyup öyle yorum yazayım 

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
(@hkrmn)
Yeni Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci tamam hocam ,seyir halinde çekmeye çalışırım ,eğer bursadaysa yeriniz yanınıza gelmek isterim ayrıca yardımcı olmaya çalıştığınız içinde sağolun ,hayırlı akşamlar olsun

Cevap VerAlıntı
(@hkrmn)
Yeni Üye
Konuyu Başlatan  

hocam iş değişti ses hafiften var fakat artık 2500 devire kadar normal 2 nci viteste 2500 devirden sonra gaza basınca devir saati hızlı bir şekilde yükseliyor fakat direk çekişten düşüyor araç çekmiyor turbo yok gibi sanki vuuuhuuuvuuv yapıyor fakat gitmiyor devir saati boşta yükseliyor ,herhangibir arıza ışığıda yakmıyor çok sıkıntı çıkarmaz inşallah 

Cevap VerAlıntı
Paylaş: