Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Direksiyonu Çevirince Gelen Gıcırtı, Kasislerden Geçerken Gelen Gıcırtı

2 Gönderi
3 Kullanıcılar
1 Likes
252 Görüntüleme
(@battal9292)
Aktif Üye
Katıldı: 11 ay önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

2010 model golf aracımda direksiyonu çevirince gelen gıcırtı sesi ve kasislerden geçerken gelen gıcırtı sesi sorunu var araştırdıktan sonra viraj lastiği olabilir diye viraj lastiklerini değiştirdim sorun çözülmedi amortisör üst kule bilyaları dediler değiştirdim yine çözüm bulamadım sorunum devam ediyor Z rottan olabilir dediler onuda değiştirdim ama sorunum hala devam ediyor sizce başka neden yapıyor olabilir teşekkür ederim şimdiden iyi çalışmalar

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Merhabalar Battal bey, Sesi Duymadan birşey demek zor ama gıcırtı kasislerde ve direksiyonu çevirince geliyorsa amortisör üst takoz ve bilyaları derdim ama değişmiş zaten, o zaman helezon yayın altında sesi engelleyen kaçuklar vardır onlar kontrol edilebilir. Alt ve üst salıncaklara bakılabilir. En nihayetinde bir yağlama yapılarak kasislerden geçerken gelen gıcırtı kesilip kesilmediğine bakılabilir. özellikle Direksiyonu Çevirince Gelen Gıcırtı oldugu için amortisör aksamı, rot başı bağlantıları salıncak burçları hafif (fazla yağ gevşeme yapabilir) yağlanıp, sesin kesilip kesilmediğini kontrol edin. yağlama sonrası 1 hafta aralıgında ön takım tekrar kontrol edilerek gevşeme olup olmadığına da bakmak faydalı olacaktır. 

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Paylaş: