Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Dizel Araba Marş Almıyor, Sabahları Marş zor basıyor

6 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
129 Görüntüleme
(@fato1tayyip2)
Aktif Üye
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 7
Konuyu Başlatan  

Selamünaleyküm hocam benim bir sorum olacaktı, araba marşa bastığım zaman zor alıyor fakat ben marş motorunu bakımını yaptırdım kömürlerini değiştirdim ve ayrıca kızdırma bujilerini de değiştirdim akünün değerlerini de ölçtürdüm değerleri yüksek çıktı fakat yine de sabahları ve daha sonra bile 20-25 dakika bekledikten sonra yine araba maaşı zor basıyor sebebi ne olabilir yardımına ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Gönderi: 1345

Merhabalar. Akü, kızdırma bujisi yada marş dinamosu kaynaklı değil ise en sık yaşanan neden yakıt basıncının düzenli veya yeterli olmamasıdır. Bunun da en yaygın 2 nedeni, yakıt filtresi kirliliği (en son mazot filtresi ne zaman değişti? ) yakıt pompası basıncının ihtiyaç duyulandan az olması (Yakıt basıncı ölçümü yapılabilir) en son bakım araca ne zaman yapılmıştı acaba ?

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
(@fato1tayyip2)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci

Hocam 5 bin km ancak olmuştur mazot filtresinin değişimi,yakit pompası yada mazot filtresi olsa çalıştıktan sonra tekliyerek yada mazot kesintisi yapmazmı öyle durumlar olmuyor normal çalışıyor,yada çalıştıktan sonra yazdığım sorunlar olmazmı

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin

Araç marka modeli neydi çoğu araçta yakıt geri dönüş valfi bulunur. bu valf sistemde yakıt basıncını azaltmadan fazlasını depoya geri gönderir, eğer arızalı ise sürekli açık konumda ise araç stop edince belli süre sonra yakıt basıncını sıfırlayabir, bu da ilk çalışmada zor çalılmaya neden olur ama bir kere çalışınca düzelir. o yüzden sabahları marş almıyor zor basıyor şikayetine neden olabilir

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
(@fato1tayyip2)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci

hocam araç 

Citroen Berlingo 2008 model 1,6 HDI 

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin

1.6 hdi'lerde yakıt geri dönüş hortumu var evet

Cevap VerAlıntı
Paylaş: