Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Debriyaja Basınca Gelen Ses, Sürtünme Sesi

2 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
83 Görüntüleme
(@sezerw)
Aktif Üye
Katıldı: 4 ay önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

Merhaba, dün akşam aracımla eve geldikten sonra rölantideyken ddebriyaja basınca gelen sürtünme sesi gibi ona  benzer bi ses gelmeye başladı. Ses aracın içinden duyulmuyor, kapıyı açınca duyulabiliyor. Ayağımı debriyajdan çekince ses kesiliyor. İnternetten biraz bakındım debriyaj rulmanı vs. denilmiş. Yaklaşık 4 ay önce senkromeç değişimi için ustaya götürmüştüm. Baskı balatayı da değiştirmek istemiştim ama sağlam göründüğü için usta değiştirmeye gerek yok demişti. Sadece şanzıman yağı ve iki tane senkromeç değişmişti.

Reklamlar

Aracım 2014 1.3 Multijet Fiat Punto. 192bin km'de. Bu arada debriyaj gayet yumuşak vites geçişleri de çok iyi. Aracın kavramasında da herhangi bir sorun yok. Sorunun rulman ile alakası olabilir mi, video çekebilirsem eklemeye çalışcağım. Aracı bu şekilde kullanmam çok sıkıntı çıkartır mı ? 


   
Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345
 

Merhabalar Sezer Bey, Debriyaja Basınca Gelen Ses yani Sürtünme tarzı seslerde biz genelde bilya değilde, baskının yayları kırılabiliyor yada yerinden çıkabiliyor. çatal sorunu yüzünden baskı düzensiz aşınıp sürtünme sesi yapabiliyor. debriyaj tam ayırmadığında sürtünme sesi olabiliyor. vites geçişlerinde hiç sorun yok sadece ses var ise dediğiniz ve araştırmanız gibi debriyaj bilyası olabilir ama geçişler sert ise bu saydığım diğer nedenler de debriyaja basınca sürtünme sesi geliyor şikayetini oluşturabiliyor. 

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.


   
Cevap VerAlıntı
Paylaş: