Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Otomatik Vites Seyir Halinde Geri Vitese Geçirdik Yanlışlıkla

6 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
59 Görüntüleme
(@halime)
Aktif Üye
Katıldı: 2 ay önce
Gönderi: 4
Konuyu Başlatan  

Merhaba. Arkadaşımın otomatik aracı seyir halindeyken vites koluna, kolum çarptı ve arabadan ses geldi. Hani manuelde debriyaja basmadan vites degistirmeye kalkinca sert bir ses gelir ya öyle ya da bostayken gaza basınca ses gelir ya öyle bir ses geldi.Ne olduğunu anlayamadık panikten vites degisti mi bilemedik değiştiyse de R mi oldu yoksa boşa mı geçti bilemedik sadece o ses geldi araba sendelemedi.sonra Vites değişti sanıp tekrar hafif dokunduk vites koluna. D deydi baktığımızda. Panikten ne yaptığımızı bilemiyorum. Vites değişmediği icin de bağırmış olabilir, R ya da boşa gectigi icin de olabilir. Arkadas servisi aramış R olduysa iki üç aya şanzuman bozulur araba çöpe gider tamiri de olmaz demişler. Ne yapacağım böyle bir sey olabilir mi araba seyir halindeyken r olmus olabilir mi

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1340

merhabalar, çoğu araçta geri vitese geçmesi seyir halinde korumalıdır. geriye geçmesi için mandala basma, frene basma gibi gereklilikler olur. Genelde yanlışlıkla otomatik vites seyir halinde geri vitese geçmesi çok zordur. genelde 1- 2 - 3 gibi kademelere yada boşa geçebilir. Ama ses duydu iseniz geriye geçmiş olnması da muhtemel. evet dedikleri gibi seyir halinde geriye geçmesi şanzımana zarar verir ama hızınız kaçtı durum ve şartlar neydi bilmeden direk 1-2 aya bozulur demek de yanlış olur.

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
(@halime)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci,  cevap verdiğiniz icin çok teşekkür ederim. Araç honda civic, hız 85-95 arası. 100 yok yani. Ben hic otomatik kullanmadım o yüzden mantığını hic anlamam.Aracı kullanan arkadaş da acemi o da sadece direksiyon başında bence.ama arabada yol bilgisayari var hangi viteste oldugu ekranda da görünüyor ama o  an panikten bakmamışız. Son model araç sayılır. Viteste D N R gibi harfler var. Araba bozulursa milyonluk arac ben ne yaparım

Cevap VerAlıntı
(@halime)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

Boşa geçtiğinde de öyle bir ses gelmez mi yani? Bu arabalar bu kadar basit bir harekette çöp olabilir mi çok şaşırdım. Bu kadar hassassa binmeyelim bir daha.vitrinde dursun en iyisi

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
(@halime)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

Bir de şunu sorucam servise götürsek bir arıza oluşmuş mu anlaşılmaz mı niye birkac ay?bir sıkıntı olduysa bozulmasını niye bekliyoruz, tedbiri niye almıyoruz?

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1340

Tarafından gönderildi: @halime

Bir de şunu sorucam servise götürsek bir arıza oluşmuş mu anlaşılmaz mı niye birkac ay?bir sıkıntı olduysa bozulmasını niye bekliyoruz, tedbiri niye almıyoruz?

bir arıza yaşar iseniz aracınız garantili, ilk 2 yıl garantisinde sorunb yaşanmaz ama uzatılmış garantide sorun yapabilirler. araç daha 2 yaşını geçmedi ise garanti kapsamında bir sorun olursa ilgilenirler zaten

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
Paylaş: