Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Opel Astra J Kasa tekleme sorunu ve ilk marşta çalışmama

2 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
443 Görüntüleme
(@ibrahim-balli)
Aktif Üye
Katıldı: 1 yıl önce
Gönderi: 1
Konuyu Başlatan  

aracımda tekleme ve bazen sabahları ilk marşta çalışmama sorunu vardı ..ecu da p0011,p0014 ve p0304 arıza kodları çıktı.. usta sente ayarında sorun var ve düzelttim dedi ..araba hafif iyi olmuş gibiydi ,ama sabahları  motır tam ısınmamışken yolda istop ediyordu bazen..birkaç gün sonra ilk marşta bir sıkıntı yokken çalıştırdıktan 3-4 saniye sonra istop ediyordu ve bunun 4 kere üst üste yaptı..hemen ustaya götürdüm bişiler yaptı tekrar yaparsa yanıma gel dedi.. usta ecu suna baktı ve   saklanan kodlarda p0011 ve p2097 ile mevcut beklemede olan p2097 ile p0304 arıza kodları var..araba özellikle 3000 devire gelmeden vites artırtığımda hızlanmıyor...bazen yavaş yavaş geri giderken frenler taş kesiliyor ...yardımcı olursanız sevinirim..

Reklamlar

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1345

Opel Astra J Kasa tekleme sorunu ile ilgili bu arıza kodlarının hepsi zamanlama sorununu işaret ediyor. sadece son yazdığınız p0304 bir buji bobin kontrolü gerektirebilir, ama o da mevcut kodlar arasında olmadığı için önemsemiyorum. trigerde diş sıyırması vs var mı sökülüp bir kontrol edilmesi faydalı olur, sadece kodlardan yola çıkarak zamanlama sorunları var gibi ama motora bakıp sesini dinleyip teşhis çalıştırmadan da kesin söylemek zor ibrahim bey

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Paylaş: