Forum / Soru Cevap

Bildirimler
Hepsini temizle

Motordan Tak Tak Ses Gelmesi

6 Gönderi
2 Kullanıcılar
1 Likes
81 Görüntüleme
(@bluebird)
Aktif Üye
Katıldı: 2 ay önce
Gönderi: 4
Konuyu Başlatan  

Selamın aleyküm arkadaşlar. Peugeot 206 2000 model 1.4 otomatik bir arabam var. Benzin-Lpg. Motordan bir Tak tak sesi gibi ya da pervaneye bir şey takılma sesi gibi tam olarak tarif edemediğim bir ses var. Her zaman gelmiyor bu ses. Sizlere danışmak istedim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz. Video linkini bırakıyorum.

Reklamlar

https://www.youtube.com/watch?v=Dzo7cztgOHo

Alıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1340

Merhabalar, diğer açtığınız Motordan Tak Tak Ses Gelmesi konusunu sildim. fakat linke tıkladığımda video kullanılamıyor diyor. doğru linki tekkrar atabilir mi,siniz. sadece youtube.com/ sonrasını kopyalamanız yeterli olur

Reklamlar

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Cevap VerAlıntı
(@bluebird)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci Merhaba biraz geç dönüş yaptım kusura bakmayın. Yoğunum bu yüzden görmedim. Ek bilgi olarak gaz verince gelmiyor (ya da ben duymuyorum :D) yani yolda giderken herhangi bir ses yok ama gazı bırakınca ve rolantide geliyor.  Linki bırakıyorum www.youtube.com/watch?v=N0UOsHLf4Cc

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
Online Tamirci
(@onlinetamirci)
Tamirci Admin
Katıldı: 2 yıl önce
Gönderi: 1340

ses gaza basınca artıyormu yani devirle paralel olarak artıp azalıyor mu yoksa sabit bir ses mi? sabit bir ses ise radyatör fanı, devir ile artıp azalan bir ses ise subap iticileri olabilir ama sesi direkt olarak dinleyip tam nerden geldiğini anlasak tabi daha net bir şey söyleyebiliriz, ama uzaktan anca tahminden ibaret oluyor ses hangi koşullarda ne şekilde geliyor biraz daha açarsanız daha nokta atışı tespit söyleme şansımız olur

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Reklamlar

Cevap VerAlıntı
(@bluebird)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci Merhaba iyi akşamlar. Cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Durum şöyle ki, öncelikle rolantide iken ışıklarda durunca vites P R N D farketmiyor bu ses geliyor. Kalkış yaptıktan sonra bu ses gidiyor. Tekrar ışıklarda yavaşladığım zaman ayağımı gazdan çekiyorum ses gelmeye başlıyor. Bugün bir kaç deneme yaptım. Arabayı park ettim. Rolantideyken gaz verdim gaz verdiğimde ses gitti gazı bıraktığım an tekrar geliyor. Ayrıca yavaş yavaş gaz verip mesela 2bin ya da 3bin devirde tuttuğumda bazen bu ses yine dahada artarak hızlanarak geliyor. Umarım detaylı bir anlatım olmuştur. Aklınıza takılan bir şey olursa lütfen sorun detaylı bir şekilde anlatmaya çalışayım.

Cevap VerAlıntı
(@bluebird)
Aktif Üye
Konuyu Başlatan  

@onlinetamirci tekrardan merhabalar az önce bir sürüş gerçekleştirdim. Şunu söylemeliyim. hareket halinde ses gelmiyor ama yavaşlayınca devir 1500 ve altına düşmeye başlayınca ses geliyor. Rölantide ayağım frende yavaş yavaş gidiyorum mesela park etmek için ses hemen geliyor. Bunu ek bir bilgi olarak yazmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap VerAlıntı
Paylaş: