Arabanın İçine Su Nereden Girer Arabaya Yağmur Suyu Girmesi

Aşırı yağışlı havalarda yada araçlarda tazyikli suyla yıkanırken Arabanın İçine Su Nereden Girer merak ediyorsanız ve bu noktaları ortadan kaldırarak Arabanın İçine Su Dolması sorununu önlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıda bulunan yazı ve araç üzerinde detaylı gösterimleri yer alan videomuz ile arabanın içine nereden su alır öğrenerek giderebilirsiniz.

Reklamlar

Arabanın İçine Su Nereden Girer

Bu durumun genelde nedeni aşağıdaki noktaların izolasyonunun yetersizliğidir. Arabanın İçine Su Nereden Girer sorusunda olası yerler ise;

  • Kapı giderlerinin tıkanması
  • Ön cam altı giderlerinin tıkanması
  • Sunroof giderlerinin tıkanması
  • Arka tampon havalandırma kapakları yalıtımının bozulması
  • Kapı fitillerinin aşırı aşınması ve yıpranması
  • Aşırı bozuk kapı ayarları

Yağmur yağdığında Arabanın İçine Su Dolması, genelde bu noktalar nedeni ile gerçekleşmektedir. Aşağıdaki videoya göz atarak bu kısımlarda sorun olup olmadığını nasıl anlayacağınızı öğrenebilirsiniz. videoya göz attıktan sonra detaylı anlatım ve püf noktalarından bahsetmeye devam edeceğiz.

Reklamlar
YouTube player

Arabaya Yağmur Suyu Girmesi Çözümü

Arabanın İçine Su Nereden Girer tespit ettikten sonra sıra geldi bu sorunu düzeltmeye, kapı giderleri tıkalı ise döşemenin sökülmesi ve tel yardımı ile gideri tıkayan maddeler temizlenmesi gerek. Bu işlemden sonra kapı gider kaynaklı su alma sorunu tamamen çözülecektir. Yada ön cam ızgara gideri tıkalı ise aynı şekilde bir tel yardımı ile giderin açılarak su geçişinin sağlanması sorununuzun çözümü için yeterli olacaktır. Sunroof gideri için kullanılmak üzere, telden ziyade hava kullanımı tercih edilir çünkü gider hortumu delinir ise, yağışlı havalarda yada araç yıkama işlemi sırasında araç iç direk ve tavan döşemesinin ıslanmasına neden olabilir.

Kapı Fitili Kaynaklı Su Sorunu

Bu durumda fitil değişiminden ziyade kapıyı bir miktar içeri almak, kapı dış kasasının iç fitile daha sert basmasına ve bu sayede de içeriye su girişinin kısıtlanması / engellenmesine yardımcı olur. Bu işlemi yapmak da bir hayli kolaydır. Tek ihtiyacınız olan bir tornavida. Peki nasıl yapılıyor hemen izleyelim. Aşağıdaki videoda araç üzerinde bu işlemi nasıl yapabileceğinizi de detaylı olarak anlattık. o videoda göz atmak faydanıza olacaktır.

Reklamlar
YouTube player

Arızanızı Sorun Cevaplayalım

Aracınızda yaşadığınız sorunları (bu konu özelinde yada bu konudan bağımsız tüm arızalarınız için) aşağıdan yorum yazarak yada daha hızlı ce detaylı cevaplanmasını isterseniz forumumuzdan konu açarak bizlere iletebilirsiniz. Sorulan sorulara günlük olarak cevaplar ve çözüm önerileri sunulmaktadır.  Forumumuzda konu açarak arızanızı sormak için Tıklayınız. 

Online Tamirci

Sizler ile birlikte büyüyoruz. Bizlere destek olmak için abone olabilir ve yayınlarımızı paylaşarak beğenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir